Dětské tábory bývají různé. Známe to konec konců i my starší, kteří jsme přece také v dost hojné míře jezdili aspoň na ‚pionýráky‘. Ovšem je nasnadě, že je těch táborů v dnešní době už o poznání více na výběr. A to vesměs z toho jediného prostého důvodu, že jde o byznys jako kterýkoliv jiný.
hráči paintballu


Přičemž už při vyslovení slova byznys musíme konstatovat, že i ten bývá – jak známo – různý. Někdo si tímto vydělává na své živobytí, zatímco jiný je učiněným zlatokopem, jenž je schopen ‚dát jednu jedinou ránu‘, narejžovat si a hezky rychle zmizet ze scény.


Ovšem my se nyní věnujme pouze těm táborům dobrým. Těm, kde jde především o blaho dětí a peníze, jakkoliv rovněž prvořadé, v tom rozhodující roli nesehrávají.


Takových táborů je celá řada, a jestli je jim něco společné, pak je to to, že je každý jiný. Někdy pouze nepatrně, jindy přímo diametrálně odlišný. A má-li se na takovém táboře našemu dítěti líbit, je třeba, aby byl tento zvolen ideálně. A to co se týká místa, délky pobytu, ubytování, stravování, ale především programu.


Protože znáte to – pošlete kluky na tábor, kde se učí háčkovat a paličkovat, a ti vám to sice nikdy nezapomenou, ovšem rozhodně ne v dobrém smyslu toho slova, stejně jako pošlete-li své bázlivé dítko na tábor plný adrenalinu nebo neplavce někam, kde se budou od prvního dne připravovat pomalu olympijští plavci.


A kam byste měli poslat třeba své dítko, které si už od nejútlejšího věku dokáže hrát jenom na vojáky, eventuálně na četníky a zloděje? Volba je tu vlastně jasná. Stěží se takovému dítku zavděčíte něčím víc než táborem paintballovým.
hra paintball


To je totiž https://www.dorton.cz/konecne-tabor-ktery-bude-bavit-po-cely-den/ právě takové dítě.


Pokud nevíte, oč jde, pak vězte, že paintball je akční hra, která si získala oblibu po celém světě mezi mladšími stejně jako staršími ročníky. Nejde tu vlastně o vůbec nic složitého; účastníci tu po sobě prostě a jednoduše střílejí, aniž by se tím zranili.


Ač to může vypadat nebezpečně, jsou-li takoví hráči adekvátně oblečeni a mají na sobě ochranné prvky, nemůže se jim vůbec nic stát. V tom případě je to vážně jenom a pouze zábava, na niž se bude leckteré z vašich dítek vysloveně těšit a na níž bude litovat snad jedině toho, že žádný tábor netrvá věčně a i tento bude muset zákonitě jednoho dne skončit.


Paintball je zkrátka zábava, taková hra na vojáky, jež ani není drahá či z nějakého jiného důvodu nedostupná. A proto ji svému dítku klidně dopřejte. Ať už toto je nebo není na zastřelení.


 


Nechte po svých dětech střílet
4 (80%)2