trika-cz-300-250-v2.gif


Přepadení na ulici nebo v temném koutě parku se může stát každému z nás, bez rozdílu věku i pohlaví. Dokážeme se vůbec ubránit, víme alespoň jak se v takové situaci zachovat? Určitě většina z přepadených neoplývá znalostí bojového umění nebo sebeobrany. Zůstat v klidu a zachovat si chladnou hlavu bude v takové krizové situaci asi velmi těžké.
trénink boje

Co tedy dělat?

Jako prevenci můžete absolvovat kurz sebeobrany. Otázka je, zda sebeobranu budete schopni vůbec v praxi použít. Realita je bohužel dost odlišná od té v tělocvičně. Rozhodně to stojí za vyzkoušení. Znalost sebeobrany se vám určitě neztratí a možnost ubránit se útočníkovi se přeci jen zvýší.

Další z možností jak předejít nějakému fatálnímu útoku je odevzdat útočníkovi, to co od nás požaduje. Za zachování zdraví nebo dokonce života určitě stojí obětovat peněženku nebo mobilní telefon.

V kabelce žádné ženy by neměl chybět pepřový sprej. Útočníka dokáže alespoň na chvíli zaplašit. Snažte se zasáhnout co nejvíce oční partie.

300x250-1474093619.jpg

Pořídit si můžete paralyzér. Je sice vysoce účinný, ale použití vám komplikuje nutnost přiblížit se útočníkovi téměř na dosah, abyste byli schopni ho zasáhnout. Agresivní a silný útočník vám nejspíš paralyzér sebere a vy budete ještě ve větším ohrožení.
obrana ženy

Není dnes už výjimkou, že někteří občané vlastní zbrojní průkaz spolu se zbraní. V tomto případě, ale bude velice komplikované odhadnout situaci, kdy máte zbraň použít.

Daleko jednodušší rozhodování budete mít u použití plynové zbraně. Na životě tím nikoho neohrozíte a k použití při sebeobraně se vám může stát neocenitelným pomocníkem. Plynové pistole jsou od střelných zbraní téměř k nerozeznání.

Abyste přepadení předešli, pohybujte se raději co nejvíce na osvětlených místech a občas se podívejte, jestli vás někdo nesleduje. Vyhledávejte taková místa, kde se nachází větší počet lidí.

Buďte připraveni
Ohodnoťte příspěvek